Co warto wiedzieć przy zakupie mieszkania?

Poniżej pragniemy przybliżyć Państwu procedurę zakupu mieszkania.

ZAPOZNANIE SIĘ Z OFERTĄ
W przypadku zainteresowania ofertą zapraszamy do kontaktu z Działem Sprzedaży! Udzielimy szczegółowych informacji dotyczących inwestycji, pokażemy możliwości i doradzimy Państwu w wyborze mieszkania.

REZERWACJA
Rozumiemy jak ważną decyzją jest zakup mieszkania, dlatego oferujemy bezpłatną rezerwację mieszkania na okres kilku dni! Czas bezpłatnej rezerwacji pozwoli na komfortowe zapoznanie się z inwestycją, zbadanie zdolności kredytowej i podjęcie decyzji.

ZAKUP MIESZKANIA
Kolejnym a w zasadzie pierwszym najważniejszym krokiem przy zakupie mieszkania jest podpisanie umowy przedwstępnej. W tym przypadku przedwstępnej umowy deweloperskiej w trybie Ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego z dnia 16 września 2011r. Projekt umowy oraz wszystkie załączniki do niej przesyłamy Państwu od razu po podjęciu decyzji o zakupie mieszkania.

Umowa zawierana jest w formie aktu notarialnego, a zobowiązania w niej zawarte zostaną wpisane do księgi wieczystej nieruchomości.
Co warto wiedzieć zawierając umowę deweloperską ?


KSIĘGI WIECZYSTE
Ministerstwo Sprawiedliwości udostępnia elektroniczne wersje ksiąg wieczystych do wglądu. Wystarczy wejść na stronę internetową: ekw.ms.gov.pl i wpisać numer księgi wieczystej.
Jeśli nie mieli Państwo wcześniej kontaktu z przeglądaniem ksiąg wieczystych online, zachęcamy do kontaktu z Działem Sprzedaży, który wyjaśni Państwu wszystkie wpisy. Przy podpisaniu umowy Notariusz zawsze sprawdza zawartość księgi wieczystej i opisuje ją w umowie, a podczas aktu wyjaśni wszelkie wątpliwości.

RACHUNEK POWIERNICZY
Kupując mieszkanie podczas budowy nabywca staje się niejako inwestorem, zaliczki określone w umowie wpłacane są na indywidualny numer rachunku przypisany do mieszkania. Środki wpłacane na ten rachunek trafią na konto dewelopera dopiero po zakończeniu kolejnego etapu budowy w wysokości odpowiadającej zaawansowaniu prac.

KREDYT HIPOTECZNY
W przypadku chęci finansowania mieszkania środkami z kredytu hipotecznego zalecamy zbadanie zdolności kredytowej przed zawarciem umowy przedwstępnej. Samą procedurę kredytową najlepiej rozpocząć od razu po podpisaniu umowy przedwstępnej.


ODBIÓR MIESZKANIA
Poinformujemy Państwa o zakończeniu budowy jednocześnie proponując termin na odbiór mieszkania. Przekażemy klucze i dokumentację. Na tym etapie mogą już Państwo urządzać mieszkanie !

UMOWA PRZENIESIENIA WŁASNOŚCI
Umowa zawierana w formie aktu notarialnego, która przenosi własność lokalu mieszkalnego z Dewelopera na Nabywcę, następnie wyodrębnia lokal z nieruchomości co wiąże się z założeniem nowej księgi wieczystej dla mieszkania. Jeśli zakup finansowany jest z kredytu hipotecznego, Notariusz może na Państwa prośbę wpisać hipotekę banku dla nowo założonej księgi wieczystej.

OPŁATY NOTARIALNE
Ich wysokość zależy od wartości umowy, zgodnie z Ustawą „deweloperską” koszty umowy przedwstępnej ponoszą po połowie Nabywca i Deweloper, natomiast koszty umowy przeniesienia własności ponosi w całości nabywca.

Porozmawiaj z nami

Umów rozmowę

Wypełnij formularz aby umówić rozmowę z działem sprzedaży mieszkań